Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Dünya

İtalya'da Koronavirüs Salgınında Ölenlerin Sayısı 5'e Yükseldi

Resim: Maskeli kadın telefon kullanıyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve giderek dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Avrupa'da en çok görüldüğü ülke olan İtalya'da salgın nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti. Yeni tip koronavirüsün bulaştığı kişilerin sayısı ise 219'a ulaştı.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borelli düzenlediği basın toplantısında, ülkede Cuma gününden bu yana hızla yayılan Kovid-19 salgınından etkilenenlere ilişkin son bilgileri paylaştı.

Borelli Kovid-19 salgınının en çok etkilediği ülkenin kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi'nde bir ölümün daha kayıtlara geçtiği bilgisini verdi. Yeni tip koronavirüs ülkede şu ana kadar toplam 219 kişiye bulaştı. Bunlardan 5'i yaşamını yitirdi.

Hastalardan 91 kendi evinde 99'u hasatanelerde karantina altında tutulurken 23'üne yoğun bakım ünitelerinde müdahale ediliyor.

İtalyan hükümeti salgının yayılmasını önlemek adına önlemleri artırdı

Virüsün en fazla görüldüğü Lombardia ve Veneto bölgelerinde yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı 11 kasabaya giriş-çıkış yasağı getirildi. Bölgedeki birçok kentte eğitim ve öğretime bir haftalığına ara verilirken, Milano'nun Duomo Katedrali başta olmak üzere pek çok kilisenin de ziyarete kapatıldığı bildirildi.

Venedik Karnavalı kutlamaları iptal edildi

Ayrıca Veneto Valisi Luca Zaia, Venedik Karnavalı kutlamalarının iptal edildiğini duyurdu. On binlerce turisti şehre çeken Venedik Karnavalı'nın salı gününe kadar sürmesi planlanıyordu.

Vali aynı zamanda Venedik'teki müze, okul, üniversite ve halka açık diğer mekanların da en erken 1 Mart'a kadar kapalı kalacağını söyledi.

İtalya'da hafta sonu oynanması beklenen bazı Serie A maçları da yine koronavirüs nedeniyle iptal edilmişti.

Avusturya, koronavirüs nedeniyle İtalya'dan tren seferlerini bir süreliğine durdurdu

Öte yandan Avusturya Federal Demiryolları (ÖBB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İtalya'da düzenlenen tren seferlerini bir süreliğine durdurdu.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer de haberi doğrulayarak, Venedik'ten Münih'e giden 'Eurocity 86' treninde trenindeki iki kişinin Kovid-19 şüphesiyle İtalya'nın Verona kentinde bir hastaneye sevk edildiğini, yapılan testlerin negatif çıkması sonucunda ise trenin yoluna devam ettiğini duyurdu.

24.02.2020 - tr.euronews.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)