Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

Engelliler de 'Gökova Pedallarımın Altında'da Turlayacak

Resim: Etkinliğe katılanlar bisikletleri ile topluca ormanlık alanda bir yolda turluyorlar.Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Turu 3-9 Ekim 2010 tarihleri arasında yapılacak.

Muğla Valiliği, Muğla Üniversitesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Muğla Bisiklet Topluluğu’nun ortak organizasyonuyla bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Turu 3-9 Ekim 2010 tarihleri arasında yapılacak.

Bu yıl çeşitli etaplarına engelli sporcuların da katılacağı ‘Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Turu’nda, Türk sporcuların yanı sıra Belçika, Fransa, İngiltere ve Almanya’dan da sporcular pedal basacak. Yörenin tarihi ve doğal değerleri ile yöredeki orman yangını tehdidine dikkat çekmek amacıyla başlatılan ve her yıl gelişerek süren organizasyonda, 400 km.’nin üstünde bir mesafe katedilecek.

Organizasyon 3 Ekim 2010 tarihinde Muğla Üniversitesi Ana Yerleşkesi’nde yapılacak teknik toplantı ile başlayacak. 4 Ekim’de start alacak Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Turu’nda 1. gün Muğla-Ula-Portakallık-Elmalı-Yeşilova-Gökova-Akyaka güzregahı geçilecek. 2. gün, Akyaka-Akbük-Ören ve 3.gün de, Ören-Mazıköy-Mumcular-Kızılağaç-Bodrum etabı geçilecek. 4. gün bisikletçiler feribotla Bodrum’dan Datça Körmen Limanına geçecekler. Feribottan indikten sonra Aktur’a gelecek bisikletçiler geceyi burada geçirecekler. 5. gün Aktur-Hisarönü-Marmaris etabını geçecek bisikletçiler, turu 6. gün koşacakları Marmaris-Akyaka etabı ile 9 Ekim’de tamamlayacak.

01.01.2010

Değerlendir (1 oy, ortalama 5.00 yıldız)
Yorumlar
Sevgi ile
Orda olmak isterdim.
Çok keyifli geçeceğine eminim. engelliler ve bu yıl farklı ülkelerden de katılımcıların olması turu daha da renkli hale getirecektir. Bu da bölge turzmi ve tanıtımı için önemli bir girişim tebrikler.