Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

FB’li Engellinin Sevinci GS Taraftarına Bile Sevinç Yaşattı

Resim: Maç esnasında sevinen gen havaya fırlamış.

Fenerbahçeli engelli taraftarın sevinç fotoğrafı oldu ve haber ajansına mail yağdı.  En çarpıcı mesaj Galatasaraylı bir taraftardan geldi: “Eğer o böyle sevinecekse 50 sayı fark yiyelim”

Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında oynanan Play-Off final serisi 2. maçı sonrası Habertürk Gazetesi spor ekinin kapağını süsleyen Fenerbahçeli engelli taraftarın sevinç fotoğrafı dünün en çok konuşulan karesi oldu.

HT Spor’un usta foto muhabiri Hüseyin Yavuz’un objektifine takılan ve engelli taraftarın maçın 3. çeyreğinde arka arkaya gelen Fenerbahçe üçlükleri sonrası yaşadığı müthiş coşkuyu anlatan fotoğraf sadece Sarı-Lacivertli renklere gönül verenleri değil, ezeli rakibi Galatasaray’ın taraftarlarını da duygulandırdı.

HT Spor’un internet sitesine binlerce mail yağdıran okurlarımız, Fenerbahçelisiyle, Galatasaraylısıyla son yıllarda iyiden iyiye artan fanatizm ve holiganizme karşın sporun özünde varolan salt sevgiyi işaret eden bu görüntünün örnek teşkil etmesi görüşünde birleştiler.

Binlerce mail arasında bir Galatasaraylı taraftarın “Engelli kardeşimiz hep böyle sevinecekse 50 sayı fark yiyelim” diyerek çoğu zaman göz ardı edilen ve arka plana itilen engelli insanları mutlu görmenin hiçbir şeye değişilemeyeceğine işaret etmesi ise en çarpıcı mesajdı. Bir Fenerbahçeli taraftarın da ezeli rakibinin bu örnek yaklaşımına “Helal olsun kardeşim çok doğru bir şey söylemişsin. Ben de aksini söylüyorum. Eğer böyle sevinçler yaşanacaksa Fenerbahçeli olarak ben de 50 fark yemeye razıyım” karşılığını vermesi ise özlenen tabloyu tamamlayan parça idi. Ve engelli bir taraftarın bu fotoğrafıyla çoğu zaman unutulan, özellikle ezeli rekabet platformunda artık iyiden iyiye göz ardı edilen dostluk ve kardeşlik bu vesileyle ön plana çıktı.

10.06.11 - DHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)