Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Gaziemir'de Öğrenci ve Engelliye Yüzde 10 İndirim

Resim: İbrahim Şenol, Süleyman Beyen ve Yusuf Vangöl.

Gaziemir'de Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Belediye ve Kent Konseyi işbirliği ile örnek bir sosyal projeye imza atıldı. Kentteki öğrenci ve engelliler, projeye katılan işyerlerinden her türlü hizmeti yüzde 10 indirimli alabilecek

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Gaziemir Kent Konseyi, ilçede sayısı 700'ü bulan engelli vatandaş ile tüm öğrencileri kapsayacak bir indirim hareketi başlattı. Gaziemir Belediyesi'nin de destek verdiği proje ile ilçede faaliyet gösteren tüm esnafa bilgilendirme yapıldı. İlk etapta 150 esnafın dahil olduğu indirim hareketi, esnaf gezisi ile başlatıldı. Geziye Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen ile Kent Konseyi Başkanı Yusuf Vangöl katıldı. Projeye katılan esnafa üzerinde 'yüzde 10 indirim' yazısı bulunan çıkartmalar dağıtıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Beyen, proje ile hem alışverişi hareketlendirmeyi hem de öğrenci ve engelli ailelerinin bütçelerini rahatlatmayı amaçladıklarını belirterek, "İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Zekeriya Mutlu da projemizi destekliyor ve izliyor. Gaziemir'de tüm esnafı bu indirime dahil edebilirsek diğer ilçelerde de yaygınlaştırılacak" dedi.

Gaziemirli esnafı böyle bir hareket başlattıkları için kutlayan Belediye Başkanı Şenol, şunları söyledi: "Gaziemir her yönüyle ilklerin ve yeni projelerin uygulamaya konulduğu bir kent oldu. Kentin gelişimi için sosyal projelere de büyük ihtiyaç var. Bu sosyal projede yer alan tüm esnafı kutluyorum. % 10 indirim hem öğrenci hem de engelli vatandaşlarımıza olumlu bir katkı olacak."

Kent Konseyi Başkanı Vangöl ise, Esnaf Meclisi'nin önerisi ile hayata geçirilen projeye esnafın yanı sıra Ticaret Odası'na kayıtlı işyeri sahiplerinin de sıcak baktığını, indirimi ilçe geneline yaymaya çalışacaklarını ifade etti.

13.04.12

Değerlendir (Henüz oy almamış)