Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Turizm

450 Engelli Ve Refakatçilerinden Oluşan Grup Tatilde

Resim: Bir plajdaki 2 adet şezlong ve plaj şemsiyesi.

Engellilerin sosyal yaşama katılımlarına katkı sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın himayelerinde, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü iş birliğiyle Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türk Hava Yolları (THY), Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Turist Rehberleri Birliğinin (TUREB) sponsorluğunda Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan engellilere, Antalya'da ücretsiz tatil imkanı sunuldu.

Engelliler ve refakatçileri, Manavgat'taki üç, Alanya'daki beş, Kemer'deki iki ve Belek'teki üç otelde konaklıyor. Manavgat'ta tatil yapan engelliler, antik Side Tiyatrosu ve Manavgat Şelalesi'ni gezdi.

Tiyatronun ve Şelale'nin çok güzel olduğunu belirten ortopedik engelli Mehmet Kazan, bu imkanı kendilerine sağladıkları için yetkililere teşekkür etti. Kazan, bu tür tatil organizasyonlarının devam etmesini istediklerini belirtti.

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı yetkilileri, yarın sona erecek tatilin hedefinin özürlülerin sosyal yaşama katılımlarının arttırılması olduğunu ifade ederek, Türkiye'deki ulaşım olanakları, konaklama tesisleri, müze ve Ören yerlerinin özürlü vatandaşların ziyaretine uygunluğunun tespit edilmesi ve uzun vadede bu unsurların geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapılacağını belirtti.

 30.04.11 – AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
slobecko
...
nasıl tatile gitcem bilmiyorum ..