Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Engellilerden Engelsiz Kahve'ye Tam Not

Ödemiş Belediyesi'nin engellilere yönelik yaptığı projeleri basından takip eden ve Engelsiz Kahve projesini üyelerine göstermek isteyen Tüm Ege Engelliler Derneği Başkanı Halil Anlı ve Karabağlar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Servinaz Ömür, çeşitli engelli gruplarından oluşan 35 kişilik grubu Ödemiş'e getirdi.

 

Engellilerin ve ailelerinin sosyal yaşantısına katkıda bulunmak ve vatandaşların engellilere bakış açısını değiştirmek amacıyla hazırlanan ve her engel grubunun rahatlıkla hareket edebileceği şekilde dizayn edilen Engelsiz Kahve'de gönüllerince vakit geçiren İzmirli engelliler, beğenilerini dile getirdiler.

 

Engelsiz Kahve projesinin kendilerine örnek olduğunu ifade eden Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Servinaz Ömür; "Bir engellinin ihtiyaç duyabileceği her türlü ayrıntı düşünülmüş. Özellikle çalışanların engellilerden oluşması, Belediyenin vatandaşlarına verdiği önemi yansıtmaktadır. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Bizler de Karabağlar Belediye Başkanımızla görüşmeler yaparak, böyle bir çalışmanın ilçemizde uygulanması için talepte bulunacağız" dedi.

 

 

18.09.2013 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)