Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Sağlık

Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında Destan Yazdık

Resim : Milli bilek güreşçi Gökhan Seven rakibiyle maç yapıyor.

Dünya Bilek Güreşi Federasyonu (WAF) tarafından organize edilen ve Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da bu yıl 21'incisi düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası'nda milli takım sporcuları, 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere 14 madalya kazandı.

Aksu ilçesi Kundu Turizm Bölgesi'ndeki bir otelde düzenlenen organizasyonda, Türk Milli Takımı mücadelelerini tamamladı. Milliler 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 14 madalya aldı.

Bedensel engelliler erkekler oturarak sağ kolda Gökhan Seven (75 kilo) ile Ümit Burunlular (+75 kilo) ve erkekler ampute sağ kol 80 kiloda mücadele eden Arif Başar Durak dünya şampiyonu oldu.

Bedensel engelliler 21 yaş altı gençler sağ kolda yarışan Şehmus Ertem 55 kiloda, Fatih Kamuz ise +55 kiloda bronz madalya kazandı. Kadınlar sağ kolda yarışan Zeynep Yılmaz ise +65 kiloda üçüncü sırayı aldı.

Dünya şampiyonasında gündüz seansında sol kol mücadelelerine çıkan milli takım sporcuları, 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 8 madalya elde etmişti.

19.10.2018 - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)