Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Mozaik

Yetenek Sizsiniz İkincisi Görme Engelli Göregen'den Vali Cerrah Taklidi ve Rap Şarkı

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, 2010 yılında 'Yetenek Sizsiniz” yarışmasında 2. olan Bilal Göregen'i makamında kabul etti. Bilal Göregen'e Kanal 80 Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Muhammet Kırlar ve Kanal 80 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Erkan Dinç eşlik etti. Bilal Göregen, Vali Cerrah'ı uzun zamandan beri medyadan takip ettiğini ifade ederek; 'Osmaniye'ye yolum düşmüşken sizinle tanışmak istedim. Beni makamınızda kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum.ö diye konuştu. Vali Cerrah'a kendisi hakkında bilgi veren Göregen, doğuştan görme engelli olduğunu da söyleyerek; 'Bu konuda en ufak bir kompleksim yok. Tam aksine durumumu başarıya giden yolda bir rehber olarak kullanıyorum.ödedi. Tam bir Osmaniye sevdalısı olduğunu da vurgulayan Bilal Göregen; 'Osmaniye'yi çok seviyorum. Osmaniye yer fıstığını, Beymail ürünlerimizi de çok seviyor ve destekliyorum.ödedi.

Vali Cerrah ise Bilal Göregen'i tebrik ederek; 'Yetenek sahibi olmak bir yarışmaya katılmak için yetmiyor. İnsanın aynı zamanda medeni cesaretinin de olması lazım. Bilal Göregen kardeşimizi hem yeteneği hem de göstermiş olduğu medeni cesaret nedeniyle kutluyorum.ödedi.

BİLAL GÖREGEN'DEN VALİ CERRAH TAKLİDİ

Yetenekleri, çaldığı müzik aletleri ile sınırlı olmayan Bilal Göregen'in duyduğu sesleri hafızasına kaydettiğini ve bu sesleri taklit edebildiğini söylemesi üzerine, Vali Cerrah'tan kendi sesini taklit edip edemeyeceği sorusu geldi. Vali Cerrah'ın sesini taklit eden Göregen, Vali Cerrah'ı oldukça güldürdü. Vali Cerrah için yazdığı rap şarkıyı da söyleyen Bilal Göregen Vali Cerrah'ın beğenisini kazandı.

Bilal Göregen'in çok yetenekli bir genç olduğunu da belirten Vali Cerrah; 'Bilal, yaşama sevinci ile engelli kardeşlerimiz için örnek olabilecek genç bir kardeşimiz. Engelli kardeşlerimizle bir araya gelmesi o kardeşlerimize şevk ve coşku verecektir. Bu nedenle önümüzdeki günlerde atılacak olan Zihinsel ve Bedensel Engelliler Okulunun temel atma töreninde de Bilal Göregen'i de aramızda görmek isteriz.ödedi. Bilal Göregen ise temel atma törenine katılmaktan onu duyacağını ifade ederek; 'Osmaniye'mize her konuda destek vermek isterim.ödiye konuştu.

BİLAL GÖREGEN'İN VALİ CELALETTİN CERRAH İÇİN YAZDIĞI RAP ŞARKI

Geldiğinden beri Osmaniye'ye verdin huzur

Her zaman vardır sende kaliteli bir şuur

Hiç kimse senin elinden demedi 'eyvahö

Hoş geldin sen buraya Baba Celalettin Cerrah

Bilal Göregen sana bunları yazar

Sana kötülük edene daim mezar kazar

İnşallah senin gibi güzel insanlar

Her dem cennetin köşesinde gezer ve de tozar

Hizmet eyledin Osmaniye'ye böyle tak tak

Alkışlamalı insanlar seni daim şak şak

Bak sana bunları ben yazıyorum bak bak

Beni dinle her zaman aldım seni kafama tak tak

30.09.11 – medyarazzi.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)