Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Burhaniye'de Engellilere Ulaşım Kolaylığı

Resim : Asansör rampalı otobüse personel beyin yardımıyla binen engelli bayan.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, şehir içinde kartlı otobüsler hizmete girerken, bazı otobüslerde de engelli rampaları yaptırıldı.

 

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Müfide Esringün, engelli rampası bulunan otobüse binerken emeği geçenlere teşekkür etti. Geçtiğimiz Mayıs ayında şehir içi taşımacılığında yeni dönem başlarken engelliler de unutulmadı. Şehir içinde hizmet veren otobüslerden bazılarına engelli rampası yaptırıldı. Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını anlatan Belediye Araç Sorumlusu Hüseyin Karakaya, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

 

Araç sürücülerine engelli rampaları konusunda eğitim verdiklerini anlatan Hüseyin Karakaya, "Engellilerin istediği saatlerde belli güzergahlara engelli rampası bulunan araçları yönlendiriyoruz. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın bizi aramalarını istiyoruz. Müfide ablamız da bunun denetçisi olacak" dedi. Otobüslerdeki engelli rampalarının hayatlarını kolaylaştıracağını anlatan Müfide Esringün, "Günümüzde pek çok engelli evinden çıkamıyor. Engelli arkadaşlarımızın bu otobüslerden yararlanmalarını istiyorum. Engellerinin hayatlarını kolaylaştırmak için herkes gayret göstermeli. Kimse engelli geçişlerine araç park etmemeli" dedi.

 

 

11.09.2013 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)