Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Teknoloji

Birlik Ortopedik Engelliler Derneği'nin Web Sayfası Beğeni Topladı

Resim: Birlik Ortopedik Engelliler Derneği logo.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde engellilere yönelik başarılı çalışmalarıyla tanınan Birlik Ortopedik Engelliler Derneği'ne ait web sayfası önceki gün hizmete girdi.

Dernek hakkında bilgiler, engellileri ilgilendiren kanunlar, engellilerin yasal hakları, derneğin engelli üyeleri ve yapılan çalışmaların yanı sıra dernek üyeleriyle, dernek yöneticileri arasında yazışma yoluyla da iletişim kurmayı sağlayacak olan web sayfasının tasarımı internet kullanıcısı ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılandı. Birlik Ortopedik Engelliler Derneği'nin Gömeç'te yaşayan ve kendisi de ortopedik engelli olduğu öğrenilen gönüllü Semih Koç tarafından hazırlanan web sayfasının, aynı zamanda derneğin iş atölyesinde engelli üyeler tarafından yapılan süs ve hediyelik eşyaların internet üzerinden teşhiri ile pazarlanması sırasında da kullanılabileceği kaydedildi.

Web Sayfasıyla Dünyaya Açılacağız

Birlik Ortopedik Engelliler Derneği'nin, internet kullanıcıları tarafından www.ayvalikboed.org.tr adresini tıklayarak erişebildikleri web sayfası ile görüşlerini aldığımız dernek başkanı Halil Burgaz, güncel hayatta ilerleyen teknolojinin iletişim alanında ki gerekliliğinden biri olduğuna inandığımız web sayfamızın tasarımı ve hayata geçirilmesi ile ilgili uzun süredir alt yapı çalışmaları üzerinde yoğunlaşmıştık. Bu aşamada Semih Koç arkadaşımızın bize büyük katkıları oldu. Kendisine engelli arkadaşlarım adına buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Web sayfamızın Ayvalık ve Altınova'daki iş atölyelerimizde engellilerimizce yapılan el emeği göz nuru hediyelik ürünlerimizin teşhirini de yapacağımız web sayfamızla bundan böyle ülke geneli ve dünyaya açılmaya çalışacağız. Bu duygularla yeni web sayfamızın tüm engelli üyelerimiz için hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

04.03.12 – İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)