Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Hasibe Kızıltaş

hasibe@yasadikca.com

Bir Gün Bir Odak Liderlik Eğitimi En Muhteşem Etkinlik

Hasibe Kızıltaş

Engelsizkariyer.com Akademi Liderlik Okulu’nun bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiği OneDay OneFocus Leadership Programı engelliler haftasında düzenlenen en muhteşem etkinlik olma özelliğini korumaya devam ediyor. 12 Mayıs’18 tarihinde Taksim ‘Divan’ İstanbul Otelin ve ‘Türk Telekom’um yan sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte çalışan 22 engelli ve 5 üniversite öğrencisinin gönüllü katıldığı etkinlikte tersten kaynaştırma ile katılımcılar yine liderliğe kanatlandılar.

 

Her yıl çeşitli konuşmacılar ve Ceo’ların katıldığı Bir Gün Bir Odak Liderlik Eğitimi/ OneDay OneFocus Leadership programı bu yıl kahvaltı sonrası Mehmet Kızıltaş’ın sunucu ve moderatörlüğü ile başladı. 1. Bölümde ‘Neden buradayız?’ Dedikten sonra ‘Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi’ ile Dilara Yağlıcıoğlu, ‘Tersten Bakmak’ diyen Erim Hısım, ‘Düş’ün Gerçek Olsun’ diyen Mari Camgöz Pektezol, ‘Pozitif Verimlilik’ ile Menekşe Polatcan Serbest ile muhteşem deneyimler yaşayan katılımcılar ile öğle arasına gidildi.

 

Ardından 2. Bölümde ‘Liderlik Yaklaşımı ile Farklı Kuşaklarla Uyumlu Ekipler Kurabilmek’ diyen Funda Etan, ‘Sessizlikte & Karanlıkta Diyalog İş Atölyesi’ ile Selnur Gülek&Rehberler(görme, işitme engelli) ile farklı bir deneyim yaşandı. ‘Zihinsel İmaj&Özgüven’ ile Burak Törün, ‘Liderlik Üzerine…’ diyen atölye çalışması ise Işık Deliorman Aydın sunum ve etkinlik düzenledi.

 

3. Ve son bölümde ise ‘İlham Veren Lider’ CEO Barış Karakullukçu deneyimlerini paylaştıktan sonra Final de ‘Bugün Neler Oldu?’ Diyen Mehmet Kızıltaş diploma törenini sundu. After Party de müzik dinletisinde harika bir ekip olan görme engelli Mehmet Hakan Gülşen, Bünyamin Özkan ve Kamilcan Güllü yer aldı.

 

Kısaca aktif katılım ile gerçekleşen sunumlar, 4 kitap imza, 8 konuşmacı, 2 atölye ve son olarak keyifli bir müzik dinletisi ile düzenlenen bu muhteşem etkinlik engellileri liderliğe kanatlandıran tek program olma özelliğini korumaya devam ediyor. Katılımcıların bir günde edindikleri bu harika program sonrası sertifikalarını alarak veda etmesi ile bir sonraki yılın programına çoktan başlamış olduk.

 

Programın hazırlanmasında başta sponsorlarımız olmak üzere destek veren tüm ekibimize ve özellikle arka masada yer alan sosyal medya uzmanları, grafiker, garson, teknisyen, fotoğrafçı ve kameramanlarımıza ve gönüllü öğrencilere yürekten teşekkürlerimizle. Her güzel şey birlikte başarılı oluyor geleceğe kelebek etkisi ile ulaşacağımız nice faydalı işlerde yeniden bir arada olmak dileğiyle sağlıcakla kalın.

 

 

 Sevgiyle,

Hasibe Kızıltaş 13.05.2018

 

Değerlendir (Henüz oy almamış)