Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Bergüzar Korel SMA Hastası Yusuf Ayaz’ın Ölümüyle Sarsıldı

Resim: Oyuncu Bergüzar Korel.

Oyuncu Bergüzar Korel, SMA hastası minik bebek Yusuf Ayaz’ın ölüm haberiyle sarsıldı. SMA hastası çocuklara yardım eli uzatabilmek için sık sık duyuru yapan Korel, acı haber sonrasını duygularını dile getirdi. Ünlü oyuncu ayrıca, SMA’lı çocukları kullanarak dolandırıcılık yapan sahtekarlara da isyan etti.

Bergüzar Korel, SMA hastası minik bebek Yusuf Ayaz’ın ölüm haberiyle yıkıldı. Korel acı haber sonrasında Instagram hesabından şu ifadeleri kullandı:

"O kadar üzgün ve öfkeliyim ki. Bir gecede kulüpler için milyonlar toplanırken çocukları yaşatmak için başlatılan kampanyalar o kadar yavaş ilerliyor ki, bu yavrular ölüyor.

'BİR YAVRUMUZ DAHA MELEK OLDU'

Bas bas bağırıyoruz zaman yok diye. Aileler yavrularını yaşatmak için kendi imkanlarıyla kampanya yapıp çırpınıyorlar. Bir yavrumuz daha melek oldu. Ne olur hepiniz bir çocuğun kampanyasını sahiplenip paylaşsanız, çağrıda bulunsanız? Ne kaybedersiniz? Bu yavruların hayatta kalması bizim elimizde

Bergüzar Korel, ardından yardıma ihtiyaç duyan SMA hastası çocuklar için başlatılan kampanyaları Instagram hesabında duyurdu.

DOLANDIRICILARA İSYAN ETTİ

Sosyal medya hesabından hiçbir markanın reklamını Bergüzar Korel, SMA'lı hastaları için iyi kalpli markalara sayfasını açtı. Ama söz vermelerine rağmen istediği desteği bulamadı. Ünlü oyuncu, "Bağış yapmak zor geldi" diyerek destek vermeyenlere kızdı.

Korel, bir de dolandırıcı uyarısı yaptı; "Çocukların profillerinde belirttikleri kampanyalar dışında hiçbir şahsa para göndermeyin. Dolandırıcılar, sizin yatacak yeriniz yok, toprak bile kabul etmez sizi..."

Kaynak: Milliyet

13 Ağustos 2020

Değerlendir (Henüz oy almamış)