Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Batman Valiliğinden "Dolandırıcılık" Uyarısı

Resim : Batman Valiliği logo.

Batman Valiliğince, kendilerini vali veya başka bir kamu kurumunun yöneticisi olarak tanıtan kişilerin, "yardım" adı altında iş adamlarından para talep etmesine itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.

Valilikten yapılan açıklamada, kentten veya başka illerden arayarak, kendilerini "Batman valisi" veya "başka bir kamu kurumunun yöneticisi" olarak tanıtıp, "yardım" adı altında iş adamlarından para istediğine dair duyumlar alındığı bildirildi.

"Batman Valiliğinin veya herhangi bir kamu kurumunun iş adamlarından ya da vatandaşlarımızdan herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir yöntemi bulunmamaktadır."ifadelerine yer verilen açıklamada, ihtiyaç sahibi, engelli veya diğer başvuru sahibi tüm vatandaşlara yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın ise Batman Valiliğinin 0488 213 10 01, Emniyet Müdürlüğünün 155 veya Jandarma Komutanlığının 156 numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunması rica olunur."

12.01.2018  - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)