Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Atanamayan Engelli Memur Adayları Eylem Kararı Aldı

Resim: Engelli adaylar pankart ve dövizlerle eylem yapıyor.

Atanamayan engelli memur adayları 700 EKPSS kadrosu sonrası eylem kararı aldı. Atanamayan engelliler grubu adını açıklama yapan Türkiye Engelliler Platformu 12 Kasım Salı günü, saat 14:00'de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (Milli Kütüphane) yerleşkesi önünde eylem yapılacağını bildirdi.

2018’de yapılan EKPSS sınavına yaklaşık 90 bin engelli memur adayı başvurmuştu,  sınav sonrası sadece 2504 engelli memur alımı için tercih alınmış 203 kadro ise boş kalmıştı. Kamuda engelli çalıştırma zorunluluğu gereği hala 9.379 EKPSS kadrosu boş bulunuyor. Kanunen doldurulması zorunlu olan engelli kadrolarına atama yapılmaması engelliler arasında tepkilere yol açıyor.

90 bin engelli EKPSS’ye girmişken 2019 yılında hala atama yapılmaması ve kamuda o kadar boş engelli kadrosu varken atama için sadece 700 kişilik kadro açılması üzerine engelli memur adayları tekrar eylem yapma kararı aldı.

Türkiye Engelliler Platformu tarından yapılan açıklamada “Atanamayan engelliler gurubu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2019/1 ataması için 700 kişilik engelli kadrosu açması üzerine eylem kararı aldı. Alınan karar doğrultusunda 12 Kasım 2019 Salı günü, saat 14:00'de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (Milli Kütüphane) yerleşkesi önünde toplanma kararı almıştır.” İfadelerine yer verildi.

07.11.2019 - engelsizler.net

Değerlendir (Henüz oy almamış)