Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Eğitim

Aşçı Yardımcılığı Kursu İçin Mülakat Yarın

Resim : Yemek yapan aşçı bey.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Mimar Sinan Halk Eğilim Merkezi Müdürlüğü, Çorum Anadolu İş Okulu Müdürlüğü ve Çorum Özel Eğitime Muhtaç Spastik, Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği işbirliği ile zihinsel engellilere yönelik 12 kişilik 'Aşçı Yardımcılığı" kursu açılacak.

 

3 Aralık 2012 - 29 Mayıs 2013 tarihleri arasında Çorum Anadolu İş Okulu Müdürlüğü'nde uygulanacak eğitimler Pazartesi - Cuma olmak üzare haftada 5 gün verilecek.

 

Başvuru ve katılım şartları: İŞKUR'a kayıtlı hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli işsiz olmak, 16 ve üzeri yaşta olmak, en az ilkokul mezunu olmak, Açık öğretim hariç öğrenci olmamak, İŞKUR'un TYÇP, Staj (İşbaşı Eğitimi) ve Girişimcilik eğitimlerinden son 6 ay içerisinde faydalanmamış olmak, son 24 ay içerisinde İşkur kurslarına katılmamış olmak, emekli veya aktif sigortalı olmamak.

 

Söz konusu kursa katılmak isleyen ve durumu şartlara uyan müracaatçıların, % 40 ve üzeri engelli olduğunu belirtir sağlık kurulu raporu ile yarın saat 14:30'da Çorum Anadolu İş Okulu Müdürlüğü'nde yapılacak mülakata katılmaları gerekecek.

 

28.11.2012 - Çorum Hakimiyet

Değerlendir (Henüz oy almamış)