Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

3. Uluslararası ENGELSİZMİR Kongresinin Teması 'İstihdam'

Resim : ENGELSİZMİR Kongre Başkanı Doç. Dr. Levent Köstem kürsüde konuşuyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen  'Uluslararası ENGELSİZMİR Kongresi' 1-3 Kasım tarihleri arasında Fuar İzmir'de 'Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam' temasıyla gerçekleştirilecek.

3. Uluslararası ENGELSİZMİR Kongresi, 1-3 Kasım tarihleri arasında Fuar İzmir'de 'Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam' temasıyla gerçekleşecek .

ÜÇ GÜN DEVAM EDECEK

'Uluslararası ENGELSİZMİR Kongresi', bu yıl üçüncü kez yapılacak. Sivil toplum örgütleri, meslek odaları, üniversiteler ve kamu kuramlarından temsilcilerin katıldığı toplantılar sonunda, kongrenin ana temasının 'Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam' olması kararlaştırıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin İZFAŞ organizatörlüğünde Fuar İzmir'de düzenleyeceği engelsiz kongre: 1 Kasım tarihinde başlayacak. 3 Kasımda sona erecek. Kentte, üç gün boyunca engelliler için istihdam tartışılacak.

UZMANLAR KATILACAK

Kongrenin amacı, engellilerin istihdamına yönelik engelsiz üretim modelleri ve yerel ulusal ile uluslararası düzeyde uygulanan örnekler üzerinden incelemeler yapmak olacak. Kongrede, uluslararası ve ulusal alanda tanınan uzmanlar yer alacak, işverenle engelliler buluşturulacak. Proje üretim süreci de olacak. Kongre Başkanı Doç. Dr. Levent Köstem. "Engellilerin, normal insanlar gibi çalışmasının önünü açmak istiyoruz. İstihdamı artırıcı uygulamaları gündeme getireceğiz" diye konuştu.

16.07.2018 - DHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)