Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

2018/2 EKPSS Tercihli Memur Ataması ne Zaman?

Resim : Salonda sınav olan engelli adaylar.

ÖSYM tarafından 22 Nisan'da yapılan ve sonuçları 17 Mayıs'ta açıklanan 2018 EKPSS sınavının ardından aylar geçmesine rağmen tarihlerin belli olmaması bu kapsamda beklenti içinde olan kişileri meraklandırdı. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına atanma hayali kuran engelli vatandaşlar, nisan ayında yapılan atamaların ardından gözlerini bu kez yıl içinde yapılacak olan ikinci atama işlemlerine çevirdi. İşte konuya dair merak edilen detaylar...

2018 yılında gerçekleştirilecek engelli memur alımları ile yapılacak EKPSS ve kura başvurularına ilişkin takvim geçtiğimiz ocak ayında belli olmuştu. Bu kapsamda engelli memur adayları 2018'in 1. dönemi için 8-16 Mart tarihleri tercih yapmış ve bu tercihlerin sonucu 4 Nisan 2018 tarihinde açıklanmıştı.

Bu yıl gerçekleştirilecek ikinci engelli memur alımları ile detayları merak eden vatandaşlar, konuya dair tatmin edici bilgi almak istiyor. Devlet Personel Başkanlığı 24 Ocak'ta yayımladığı EKPSS yerleştirme takviminde 2018/2 ile ilgili bir tarih açıklamamıştı. 2018/2 EKPSS yerleştirme takvimi henüz yayınlanmadı. Söz konusu yerleştirme işlemleri için bir açıklama olması halinde haberimizden okuyabilirsiniz.

13.09.2018 - Hürriyet

Değerlendir (Henüz oy almamış)