Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

14 Haziran Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Resim : Türk Lirası banknotlar.

14 Haziran evde bakım maaşı yatan iller listesi en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. Evde bakım maaşı yatan iller güncel nasıl sorgulanır? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Türkiye'de yaklaşık 5 milyon hasta, engelli ve bakıma muhtaç yakını olanlara devlet destekler veriyor. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere evde bakım maaşı veriliyor.

Evde bakım maaşı alabilmenin üç şartı var.

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil ediliyor. Evde bakım maaşı 1 Ocak itibarıyla memur maaşına paralel zamlanarak 1305 liraya yükseltildi. Evde bakım maaşı sorgulama işlemi detaylarına haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilen evde bakım maaşı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. 14 Haziran evde bakım maaşı yatan iller listesi bugünün en çok araştırılan konusu. Evde bakım maaşı yatan iller güncel nasıl sorgulanır? sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Hasta, engelli ve bakıma muhtaç yakını olan ve bakımını üstlenen kişilere verilen evde bakım maaşı için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Evde hastası ve ağır engelli raporu olan herkes evde bakım parası almak için başvurabilir. Evde bakım maaşı şartları, ne kadar gibi detayların tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler...

14 HAZİRAN EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ!

Denizli, İstanbul,Manisa, Adıyaman,Aksaray,Osmaniye, Van,Ordu, Tekirdağ,Zonguldak,Konya Bolu,Kırkareli,Sivas, Mersin,Ankara, Eskişehir, Şanlıurfa, Kocaeli Bilecik, Niğde,Tokat ve Amasya...

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde Bakım aylığı ödemeleri E Devlet üzerinden sorgulanabiliyor. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detaylar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

14.06.2019 - gunes.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)